Personale

På VGIE er vi en stor flok ansatte med forskellige baggrunde, som ønsker at skabe de bedste rammer for dit efterskoleår. Du kan læse om os her.

Alle

Tommy Mikkelsen
Forstander

Tommy Mikkelsen
Forstander

 

Allan Andersen
Viceforstander

Allan Andersen
Viceforstander

-Fodbold drenge
-IT
-Vejleder 9. Klasse
 

Lau Mortensen
Afdelingsleder

Lau Mortensen
Afdelingsleder

- Matematik
- Ishockey koordinator
 

Annika Hundebøl
Pædagogisk afd.leder

Annika Hundebøl
Pædagogisk afd.leder

- Engelsk
- Badminton
 

Bente A. Larsen
Sekretær

Bente A. Larsen
Sekretær

 

Line H. Sørensen
Sekretær og vejledning

Line H. Sørensen
Sekretær og vejledning

 

Anders Post
Lærer

Anders Post
Lærer

- Engelsk
- Fysik
 

Anna Schmidt
Lærer

Anna Schmidt
Lærer

- Barsel 2022/23
- Tysk
- Matematik
 

Annemette Hald
Lærer

Annemette Hald
Lærer

-Tysk
-Engelsk

Anne S. Mortensen
Lærer

Anne S. Mortensen
Lærer

- Dansk
- Håndbold
- Samfundsfag
 

Carsten Hansen
Lærer

Carsten Hansen
Lærer

- Tysk
- Matematik
- Fodbold -drenge
 

Celina Hehnel Hansen
Lærer

Celina Hehnel Hansen
Lærer

-Dansk
-Samfundsfag

-Håndbold
 

Charlotte Poulsen
Lærer

Charlotte Poulsen
Lærer

- Dansk
- Rytme
- Gymnastik
 

Christian Brix
Lærer

Christian Brix
Lærer

-Spring
-Gymnastik
 

Claus C. Carstens
Lærer

Claus C. Carstens
Lærer

- Tysk
- Fysik
- Fodbold
 

Helle Martensen
Lærer

Helle Martensen
Lærer

-Engelsk
-Matematik
-Skøjte koordinator
 

Henrik Iversen
Lærer

Henrik Iversen
Lærer

- Matematik
- Håndbold
 

Jacob Petersen
Lærer

Jacob Petersen
Lærer

- Dansk
- Engelsk
- Badminton
 

John Byg
Lærer

John Byg
Lærer

-Spring
-Gymnastik
 

Ken Nielsen

Ken Nielsen

Karting

Lea Ø. Iversen
Lærer

Lea Ø. Iversen
Lærer

-Matematik
-Engelsk
-Vejleder 10. klasse
 

Line L. Knudsen
Lærer

Line L. Knudsen
Lærer

-Dansk
-Matematik
-Fysioterapeut
 

Lasse Timmerby Holm
Lærer

Lasse Timmerby Holm
Lærer

-Dansk
-Tysk
 

Louise S. Vesterlund
Lærer

Louise S. Vesterlund
Lærer

-Dansk
-Fodbold drenge
 

Martin Jacobsen
Lærer

Martin Jacobsen
Lærer

-Matematik
-Fodbold piger
 

Mathias Seberg Skytthe
Lærer

Mathias Seberg Skytthe
Lærer

- Spring
- Gymnastik
 

Mikkel Møller
Lærer

Mikkel Møller
Lærer

-Dansk
-Håndbold
-SHK
 

Morten Panikovski
Lærer

Morten Panikovski
Lærer

-Timelærer i Håndbold
 

Rosa Eberhardt
Lærer

Rosa Eberhardt
Lærer

-Rytme
-Gymnastik

Tina Blankschøn
Lærer

Tina Blankschøn
Lærer

-Dansk
-Engelsk
 

Lene Holm
Køkkenleder

Lene Holm
Køkkenleder

Køkkenleder
 

Tine Gram
Køkkenassistent

Tine Gram
Køkkenassistent

 

Mette Schrøder Hansen
Køkkenassistent

Mette Schrøder Hansen
Køkkenassistent

Køkkenassistent
 

Karina Paulsen
Køkkenmedhjælper

Karina Paulsen
Køkkenmedhjælper

 

Lotte Linnet Boysen
Køkkenassistent

Lotte Linnet Boysen
Køkkenassistent

 

Maria Feldskov Christensen

Maria Feldskov Christensen

Køkkenassistent

Karen Lene Frederiksen
Køkkenassistent

Karen Lene Frederiksen
Køkkenassistent

 

Preben Fog
Pedel

Preben Fog
Pedel

 

Mads Albertsen Jepsen
Pedel

Mads Albertsen Jepsen
Pedel

 

Inger Greve
Pedelmedhjælper

Inger Greve
Pedelmedhjælper

 

Marie Bro Petersen
Rengøring

Marie Bro Petersen
Rengøring

Rengøring

Arne Kjærgaard
Pedelmedhjælper

Arne Kjærgaard
Pedelmedhjælper

 

Dorte Øjgaard
Rengøring

Dorte Øjgaard
Rengøring

 

Ledelse

Tommy Mikkelsen
Forstander

Tommy Mikkelsen
Forstander

 

Allan Andersen
Viceforstander

Allan Andersen
Viceforstander

-Fodbold drenge
-IT
-Vejleder 9. Klasse
 

Lau Mortensen
Afdelingsleder

Lau Mortensen
Afdelingsleder

- Matematik
- Ishockey koordinator
 

Annika Hundebøl
Pædagogisk afd.leder

Annika Hundebøl
Pædagogisk afd.leder

- Engelsk
- Badminton
 

Sekretærer

Bente A. Larsen
Sekretær

Bente A. Larsen
Sekretær

 

Line H. Sørensen
Sekretær og vejledning

Line H. Sørensen
Sekretær og vejledning

 

Lærere

Tommy Mikkelsen
Forstander

Tommy Mikkelsen
Forstander

 

Allan Andersen
Viceforstander

Allan Andersen
Viceforstander

-Fodbold drenge
-IT
-Vejleder 9. Klasse
 

Lau Mortensen
Afdelingsleder

Lau Mortensen
Afdelingsleder

- Matematik
- Ishockey koordinator
 

Annika Hundebøl
Pædagogisk afd.leder

Annika Hundebøl
Pædagogisk afd.leder

- Engelsk
- Badminton
 

Anders Post
Lærer

Anders Post
Lærer

- Engelsk
- Fysik
 

Anna Schmidt
Lærer

Anna Schmidt
Lærer

- Barsel 2022/23
- Tysk
- Matematik
 

Annemette Hald
Lærer

Annemette Hald
Lærer

-Tysk
-Engelsk

Anne S. Mortensen
Lærer

Anne S. Mortensen
Lærer

- Dansk
- Håndbold
- Samfundsfag
 

Carsten Hansen
Lærer

Carsten Hansen
Lærer

- Tysk
- Matematik
- Fodbold -drenge
 

Celina Hehnel Hansen
Lærer

Celina Hehnel Hansen
Lærer

-Dansk
-Samfundsfag

-Håndbold
 

Charlotte Poulsen
Lærer

Charlotte Poulsen
Lærer

- Dansk
- Rytme
- Gymnastik
 

Christian Brix
Lærer

Christian Brix
Lærer

-Spring
-Gymnastik
 

Claus C. Carstens
Lærer

Claus C. Carstens
Lærer

- Tysk
- Fysik
- Fodbold
 

Helle Martensen
Lærer

Helle Martensen
Lærer

-Engelsk
-Matematik
-Skøjte koordinator
 

Henrik Iversen
Lærer

Henrik Iversen
Lærer

- Matematik
- Håndbold
 

Jacob Petersen
Lærer

Jacob Petersen
Lærer

- Dansk
- Engelsk
- Badminton
 

John Byg
Lærer

John Byg
Lærer

-Spring
-Gymnastik
 

Lea Ø. Iversen
Lærer

Lea Ø. Iversen
Lærer

-Matematik
-Engelsk
-Vejleder 10. klasse
 

Line L. Knudsen
Lærer

Line L. Knudsen
Lærer

-Dansk
-Matematik
-Fysioterapeut
 

Lasse Timmerby Holm
Lærer

Lasse Timmerby Holm
Lærer

-Dansk
-Tysk
 

Louise S. Vesterlund
Lærer

Louise S. Vesterlund
Lærer

-Dansk
-Fodbold drenge
 

Martin Jacobsen
Lærer

Martin Jacobsen
Lærer

-Matematik
-Fodbold piger
 

Mathias Seberg Skytthe
Lærer

Mathias Seberg Skytthe
Lærer

- Spring
- Gymnastik
 

Mikkel Møller
Lærer

Mikkel Møller
Lærer

-Dansk
-Håndbold
-SHK
 

Morten Panikovski
Lærer

Morten Panikovski
Lærer

-Timelærer i Håndbold
 

Rosa Eberhardt
Lærer

Rosa Eberhardt
Lærer

-Rytme
-Gymnastik

Tina Blankschøn
Lærer

Tina Blankschøn
Lærer

-Dansk
-Engelsk
 

Køkken

Lene Holm
Køkkenleder

Lene Holm
Køkkenleder

Køkkenleder
 

Tine Gram
Køkkenassistent

Tine Gram
Køkkenassistent

 

Mette Schrøder Hansen
Køkkenassistent

Mette Schrøder Hansen
Køkkenassistent

Køkkenassistent
 

Karina Paulsen
Køkkenmedhjælper

Karina Paulsen
Køkkenmedhjælper

 

Lotte Linnet Boysen
Køkkenassistent

Lotte Linnet Boysen
Køkkenassistent

 

Maria Feldskov Christensen

Maria Feldskov Christensen

Køkkenassistent

Karen Lene Frederiksen
Køkkenassistent

Karen Lene Frederiksen
Køkkenassistent

 

Pedel

Preben Fog
Pedel

Preben Fog
Pedel

 

Mads Albertsen Jepsen
Pedel

Mads Albertsen Jepsen
Pedel

 

Inger Greve
Pedelmedhjælper

Inger Greve
Pedelmedhjælper

 

Marie Bro Petersen
Rengøring

Marie Bro Petersen
Rengøring

Rengøring

Arne Kjærgaard
Pedelmedhjælper

Arne Kjærgaard
Pedelmedhjælper

 

Dorte Øjgaard
Rengøring

Dorte Øjgaard
Rengøring

 

Spring

Christian Brix
Lærer

Christian Brix
Lærer

-Spring
-Gymnastik
 

John Byg
Lærer

John Byg
Lærer

-Spring
-Gymnastik
 

Mathias Seberg Skytthe
Lærer

Mathias Seberg Skytthe
Lærer

- Spring
- Gymnastik
 

Rytme

Charlotte Poulsen
Lærer

Charlotte Poulsen
Lærer

- Dansk
- Rytme
- Gymnastik
 

Rosa Eberhardt
Lærer

Rosa Eberhardt
Lærer

-Rytme
-Gymnastik

TeamGym

Badminton

Annika Hundebøl
Pædagogisk afd.leder

Annika Hundebøl
Pædagogisk afd.leder

- Engelsk
- Badminton
 

Jacob Petersen
Lærer

Jacob Petersen
Lærer

- Dansk
- Engelsk
- Badminton
 

Håndbold

Anne S. Mortensen
Lærer

Anne S. Mortensen
Lærer

- Dansk
- Håndbold
- Samfundsfag
 

Henrik Iversen
Lærer

Henrik Iversen
Lærer

- Matematik
- Håndbold
 

Mikkel Møller
Lærer

Mikkel Møller
Lærer

-Dansk
-Håndbold
-SHK
 

Morten Panikovski
Lærer

Morten Panikovski
Lærer

-Timelærer i Håndbold
 

Fodbold

Allan Andersen
Viceforstander

Allan Andersen
Viceforstander

-Fodbold drenge
-IT
-Vejleder 9. Klasse
 

Carsten Hansen
Lærer

Carsten Hansen
Lærer

- Tysk
- Matematik
- Fodbold -drenge
 

Louise S. Vesterlund
Lærer

Louise S. Vesterlund
Lærer

-Dansk
-Fodbold drenge
 

Martin Jacobsen
Lærer

Martin Jacobsen
Lærer

-Matematik
-Fodbold piger
 

Fodbold/Spring

Allan Andersen
Viceforstander

Allan Andersen
Viceforstander

-Fodbold drenge
-IT
-Vejleder 9. Klasse
 

John Byg
Lærer

John Byg
Lærer

-Spring
-Gymnastik
 

Mathias Seberg Skytthe
Lærer

Mathias Seberg Skytthe
Lærer

- Spring
- Gymnastik
 

Skøjte

Line L. Knudsen
Lærer

Line L. Knudsen
Lærer

-Dansk
-Matematik
-Fysioterapeut
 

Ishockey

Lau Mortensen
Afdelingsleder

Lau Mortensen
Afdelingsleder

- Matematik
- Ishockey koordinator
 
Til toppen
?
Bliv elev på VGIE
?
Oplev VGIE